Letošní ročník LPL ovládli volejbalisté z jihlavského týmu NA POHODU, a tak jsme se zeptali kapitána Jardy Zeleného na pár otázek.

Máte za sebou druhou sezonu v rámci LPL, jak jste se o této soutěži dozvěděli a proč jste se do ní přihlásili?

Já jsem se účastnil LPL jako hráč týmu Blumy a když skončili, tak jsme od tebe Máro dostali nabídku a využili ji 😊 Ale LPL má už i svoji značku a spoluhráči nejen ode mě věděli, že soutěž má i svoji příjemnou společenskou stránku a zápasy jsou velmi vyrovnané, tzn. že nikdo není extra silný ani extra slabý.

Loni jste jako nováček získali skvělé druhé místo a letos již mistrovský titul. Jak to, že se vám tolik daří?

Dle mého názoru je to tím, že už spolu hraje a trénujeme dlouhou dobu a známe se. Určitě hraje roli i to, že si v klidu na pohodu dokážeme říct i nepříjemné věci, protože velkou část výkonu u volejbalu dělá hlava a psychika.

Jak jste oslavili triumf, za kterým jste si poctivě šli a urvali jej v posledním kole?

Jelikož jsem se bohužel oslavy nemohl účastnit, tak to mám jen zprostředkovaně. Celý tým se nechal tetovat díky vyhraným žvýkačkám Pedro, lehce se občerstvil a už prý před půlnocí byl doma. Zde vidím velký prostor pro zlepšení do příští sezóny 😉

Jak hodnotíte organizaci soutěže, zázemí a ostatní soupeře?

Soutěž je velmi kvalitně organizovaná, jen někdy to čekání je dlouhé, ale je to dáno tím, že hrajeme na jednom hřišti 5 týmů. Za nás je velmi důležité znát termíny jednotlivých turnajů dopředu.  Určitě je fajn, že se našel spolek, který nám dělá bufet a hlavní organizátoři mají volnější ruce. Zázemí není co vytknout, jen kdyby se dala nějak vymyslet poturnajová očista, protože my co se hodně potíme i ve chvíli, kdy se jen opíráme o zeď, tak by bylo příjemné mít možnost, jak pak po turnaji vonět té něžné části našeho týmu a vlastně i ostatním něžným duším z ostatních týmů 😊

Proti jakému týmu se vám daří a proti komu naopak nenastupujete rádi?

Daří se nám proti týmům Rošťáci a 4. pralesní. A vždy je to boj s týmy Mimoni a Co zbylo. Myslím, že i trochou naší netaktickou chybou je, že dokážeme soupeře těchto týmů vyhecovat a oni pak podají úžasný výkon 😊 Ale já bych zde strašně rád zmínil, že každý tým má výborné hráče, kteří umí hrát volejbal, což se projevuje na tom, že nejsou žádná velká zranění a všichni si můžeme užít celý ročník.

Kdo je lídrem vašeho týmu? A jací hráči tvoří váš tým? Mají zkušenosti z nějakých soutěží či mládežnického účinkování v registrovaných soutěžích?

Náš tým nemá lídra. Náš výkon je postaven na tom, že všichni máme velmi podobnou úroveň a dokážeme se mezi sebou zastoupit ve chvíli, kdy se někomu zrovna nedaří. A zmiňoval jsem u nás i tu psychiku, kdy hlavním naším krédem je hrát na pohodu, nezranit se a co nejvíc si to užít. Předchozí věta se velmi lehko říká, ale na kurtu tomu občas tak není, ale snažíme se, aby tomu tak bylo co nejčastěji 😉

Jaké jsou vaše cíle pro nadcházející sezonu LPL 2023/2024?

Cíle jsou určitě obhájit vítězství, nezranit se a užít si to. Zde bych rád i prozradil, že jsme už týden po konci letošního ročníku zahájili přípravu na další 😊 Jako celý tým jsme si domluvili kruhový trénink pod vedením profesionála, který by nám na příští sezonu měl zlepšit kondičku, výskok a obecně obratnost našich mladách krásných těl 😉

Tým Na pohodu po mistrovské sezoně již zahájil suchou přípravu na další ročník.

Děkuji za fajn rozhovor a přeji hodně zdraví a úspěchu na saku!

Marek Mašát, redaktor webu TJ Sokol Luka nad Jihlavou