Příznivci amatérského volejbalu se opět sešli v září v Lukách na tradičním AGU CUPu

Již podvanácte hostily antukové kurty za Sokolovnou tradiční volejbalový turnaj smíšených amatérských týmů. Letos se jich na populární AGU CUP sjelo celkem deset a dorazily i celky z Jihomoravského regionu DRTIČI Olšany a TÁTA V SAKU Zbýšov. Přijet měl i tým z Pardubického kraje Kometa Skuteč, ale ten postihla zranění a na poslední chvíli svoji účast zrušil.

Turnaj byl nalosován do dvou základních skupin, kde se utkala družstva na dva sety v systému každý s každým. Poté následovala utkání o umístění. Loňským mistrům a domácím volejbalistům týmu AGU se bohužel nedařilo a v těžké skupině, s pozdějším vítězem Blumami a bronzovým celkem z Třeště, skončili až na čtvrté pozici. To znamenalo jediné, boj o 7. místo. V něm se střetli loučtí AGU s rivaly Rošťáky z Jihlavy a v napínavém boji před pěknou diváckou kulisou urvali v tie-breaku alespoň 7. místo.

Lépe se vedlo druhému louckému týmu MIMONI, kteří postoupili z druhého místa v základní skupině do boje o bronz. V něm byl šťastnější konkurent 4. pralesní z Třeště. Na Mimoně tak zbyla jen nepopulární bramborová pozice. Za zmínku stojí účast nejstaršího hráče Karla Všetečky, který v dresu AGU absolvoval celý turnaj i ve věku 74 let.

Poděkování patří městysi Luka nad Jihlavou za finanční podporu, Službám Luka za zajištění technického vybavení, partnerům turnaje, a především mladým členům TJ Sokol Luka nad Jihlavou, kteří zajistili chod občerstvení a zábavného programu. Potěšující je i návštěva louckých fanoušků. „Jsme rádi, že se na volejbal přišlo podívat překvapivě dost místních a rád bych je pozval i na zimní soutěž Louckou pralesní ligu, která se uskuteční v Sokolovně. Termíny budou upřesněny na webu www.loucka-liga.7x.cz„, dodal hlavní organizátor Marek Mašát.

Konečné pořadí:

• BLUMY Jihlava